Home      Stahlwille      Yale      Fein-Grit     Inni producenci       Zapytanie ofertowe      Super okazje      Kontakt 
Historia elektronarzędzi rozpoczyna się w 1895, kiedy to Wilhelm FEIN, założyciel firmy FEIN, skonstruował pierwszą na świecie elektryczną wiertarkę ręczną. Wiertarka ta zapoczątkowała epokę elektronarzędzi oraz nowy etap w dziejach firmy FEIN.

W roku 1967 FEIN wyprodukował pierwszą, w pełni elektroniczną, profesjonalną wiertarkę ręczną. W latach osiemdziesiątych FEIN wynalazł narzędzia elektryczne działające na zasadzie ultra szybkich oscylacji. Umożliwiły one bezpieczne cięcie blachy i innych materiałów bez zagrożenia wypadkiem.

Ta sama zasada, ruch oscylacyjny, jest podstawą działania SZLIFIERKI FEIN, skonstruowanej w roku 1986. Szlifierka ta, będąca zupełną nowością w tej grupie narzędzi, ma szerokie pole zastosowań. Rok1986 był również rokiem wprowadzenia na rynek, po wielu latach badań w zakresie ergonomii, narzędzi z chwytem kinetycznym FEIN. W roku następnym zaprezentowano bezpieczną szlifierkę kątową FEIN - pierwszą profesjonalną szlifierkę kątową, wyposażoną w hamulec elektromagnetyczny - EBS, który do niecałych 2 sekund skraca czas hamowania taraczy szlifierskiej. Nawet najwcześniejsze rozwiązania firmy FEIN oferują cały szereg szczególnie użytecznych elementów wyposażenia. Dzięki takiemu podejściu na przykład, system szybkiego mocowania - Quick IN udowodnił swoją przydatność w zastosowaniu do szlifierek kątowych z uchwytem na jedną rękę. Urządzenia te są dodatkowo wyposażone, podobnie jak szlifierka fibrowa z uchwytem na jedną rękę, w cały szereg użytecznych szczegółów technicznych. Również w tym przypadku celem jest wzorcowa wydajność, komfort i bezpieczeństwo przy posługiwaniu się elektronarzędziami. Program narzędzi akumulatorowych "FEIN accu-tec" został podzielony na dwie grupy w zależności od występujących w praktyce zastosowań. Oznacza to, że dla rzemiosła zostały opracowane wydajne akumulatorowe wiertarko-wkrętarki o uniwersalnym spektrum zastosowań, a dla przemysłu szybkie wkrętaki, które charakteryzują się maksymalną niezawodnością i precyzją działania.

Dzień dzisiejszy firmy
Obecnie firma FEIN prowadzi prace badawczo-rozwojowe i produkcję elektronarzędzi w trzech miejscach na terenie Republiki Federalnej Niemiec: Stuttgart, Schwabisch-Gmund-Bargau oraz Sonnenbuhl-Genkinden. Aktualny program produkcyjny FEIN obejmuje ponad 200 typów profesjonalnych narzędzi elektrycznych.
Sprzedaż na terenie RFN firma FEIN prowadzi wyłącznie przez sieć autoryzowanych sprzedawców i sześć przedstawicielstw. Dzięki swoim zagranicznym przedstawicielstwom we Francji, Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Stanach Zjednoczonych, RPA i Australii jak i wielu innych krajach, FEIN dostarcza swoje elektronarzędzia do dziesiątek tysięcy odbiorców na całym świecie.

 

Home      Stahlwille      Yale      Fein-Grit     Inni producenci       Zapytanie ofertowe      Super okazje      Kontakt