Home      Stahlwille      Yale      Fein-Grit     Inni producenci       Zapytanie ofertowe      Super okazje      Kontakt 


MATERIAŁ

Firma posiada trzech stałych dostawców stali chromowo-wanadowej, od których wymaga, aby dostarczana stal miała zawsze ten sam skład chemiczny, ponieważ nawet najmniejsze różnice w składzie chemicznym stali mają wpływ na rezultat końcowy.

KONSTRUKCJA

Właściwie skonstruowane narzędzie jest trwałe, bezpieczne i ergonomiczne. Bardzo ważną cechą jest zachowanie jak najmniejszych wymiarów zewnętrznych umożliwiających pracę w ograniczonej przestrzeni. Narzędzia wieloczłonowe powinny umożliwiać łatwe, pewne i szybkie zestawianie.
Firma
STAHLWILLE proponuje wiele unikalnych, opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych takich jak:
- Systemy SoftGRIP i AS-drive dla kluczy płaskich i oczkowych optymalizujące nacisk na ścianki   główki śruby jednocześnie chroniące kanty przed zniszczeniem.
- Profil podwójnego teownika. Zastosowanie tego profilu dla rękojeści kluczy optymalizuje ich wytrzymałość na zginanie, zmniejsza wagę przez redukcję ilości użytego materiału oraz poprawia przyleganie dłoni pozwalające bezpiecznie zastosować większą siłę p
rzy pracy kluczem.
- Elementy sprężyste kluczy dynamometrycznych obciążane tylko w czasie pomiaru. Pozwala to pracować kluczom z dokładnością nawet do +/- 1%.
- Przekładnie planetarne, zwiększające moment działający na połączenie od klucza dynamometrycznego (nawet 20 razy) o gabarytach głowicy mieszczących się w znormalizowanych przestrzeniach przeznaczonych na pracę klucza.

DOKŁADNOŚĆ

Firma STAHLWILLE zakłada dla swoich wyrobów dokładność wyższą niż przewidują normy DIN.
Przykład:
Klucz płaski o wymiarze 22 - rozwartość szczęk:
pole tolerancji wg DIN - 22,06 do 22,36 mm,
pole tolerancji wg
Stahlwille - 22,06 do 22,23 mm.
Efekt: Dzięki dużej dokładności klucz nie niszczy ani narzędzia ani śruby.

TECHNOLOGIA WYKONANIA

Obróbka plastyczna stosowana przez STAHLWILLE zakłada, oprócz uzyskania wymaganego kształtu, zachowanie przez materiał odpowiedniej struktury.
Przykład:
Jednooperacyjne dwustronne odkuwanie nasadek.

Obróbka cieplna jest prowadzona tak, aby z zastosowanego materiału wysokiej jakości wydobyć wszystkie potrzebne cechy. Dlatego też w celu uniknięcia przeżarzeń i odwęgleń, procesy hartowania przeprowadza się w piecach przelotowych. Dla uniknięcia skrzywień i naprężeń wewnętrznych jako medium chłodzącego używa się oleju, a nie wody.

Obróbka mechaniczna odbywa się na zimno dla zachowania jednolitej struktury materiału. Powierzchnie robocze są precyzyjnie szlifowane.

Obróbka powierzchniowa to staranne wykończenie narzędzia dające charakterystyczną dla Stahlwille powierzchnię przyjazną dla dłoni. Procesy niklowania i chromowania prowadzone są przy bardzo restrykcyjnych parametrach. Na otrzymanej powierzchni nawet przy największych obciążeniach nie występują odpryski.

Najlepszy materiał, wyrafinowana konstrukcja, wielooperacyjny i precyzyjnie zaplanowany proces wytwarzania oraz skrupulatna kontrola jakości pozwoliły na uzyskanie produktu, który nie jest tani, ale został doceniony przez profesjonalistów na całym świecie.

Home      Stahlwille      Yale      Fein-Grit     Inni producenci       Zapytanie ofertowe      Super okazje      Kontakt